DİNAMİK PSİKOTERAPİ EĞİTİMLERİ

Dinamik psikoterapi eğitimleri, dinamik psikoterapi temel eğitimi, aktarım odaklı psikoterapi eğitimi, nevrotiklerde psikoterapi eğitimi ve dinamik yönelimli cinsel terapi olmak üzere 4 ayrı modüldür.

Eğitimlere katılmak isteyenlere, daha önce başka bir yerden almamışlarsa dinamik psikoterapi temel eğitimi ile başlamalarını öneriyoruz.

Dinamik psikoterapi temel eğitiminin içeriğine hâkim olduğunu düşünenler, diğer eğitimlere başvurabilir ve başvuruları kabul edilirse eğitimlere başlayabilirler.

Aktarım Odaklı Psikoterapi eğitimi, esasen borderline kişilik örgütlenmesi düzeyindeki kişilere yöneliktir. Yani narsisistik, borderline, antisosyal, histrionik, şizoid, paranoid, şizotipal, siklotimik, prepsikotik kişiliklerden oluşan, genel nüfusun yaklaşık % 20’sini, ama terapiye başvuranların yarısını oluşturan kişilerin psikoterapisinin nasıl yapılması gerektiği anlatılmakta ve örneklerle gösterilmektedir.

Nevrotiklerde Psikoterapi Eğitimi ise, nevrotik düzeydeki kişilerin yani genel popülasyonun yaklaşık % 80’ine yönelik bir psikoterapi yönteminin uygulamalı eğitimini vermektedir.

Dinamik yönelimli cinsel terapi eğitimi ise tamamen çevirim dışı olup toplam 18 saattir.  

Eğitimlere, istediğiniz zaman başlayabilir, istediğiniz zamanlarda, istediğiniz sıklıkta dersleri izleyebilirsiniz. Çevirim dışı dersleri bitirdikten sonra da bir sonraki online derse katılabilirsiniz. Ancak temel eğitimi 6 ay, cinsel terapi seminerini 3 ay, geriye kalan modülleri ise en geç 8 ay içinde bitirmeniz gerekmektedir. Eğitimi bitirildiğine dair bilgi verilmediğinde katılımcı başarısız sayılacaktır.

Eğitimlere kabul edilenlere, okuma listesi ve eğitimde anlatılan konuların slaytları yollanacaktır.

Eğitimlere katılmak için dinamikpsikoterapiegitim@gmail.com adresine CV yollamanız gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın