DİNAMİK YÖNELİMLİ CİNSEL TERAPİ SEMİNERLERİ

Bu seminer dizisinde cinsel sorunların tedavisine dair destekleyici dinamik yaklaşımı aktarmayı amaçlamaktadır. Seminer 18 saat çevrimdışı olarak portal üzerinden video kayıtları ile verilecektir.

Öncelikle CETAD’ın vermiş olduğu iki yıllık ve kapsamlı eğitimin yerini tutmayacağını, bu eğitime katılarak cinsel sorunların terapisinin öğrenilmeyeceğini anımsatmak isterim.

Bu eğitimden en çok yararlanacak olanlar zaten cinsel terapi eğitimi almış olan kişiler olacaktır. Bu eğitimle bilgilerini tazeleyecek ve zenginleştireceklerdir. Ayrıca bir psikoterapi eğitimi bulunan kişiler için yararlı olabilir çünkü   dinamik yönelimli cinsel terapinin mantığını ve nasıl uygulandığına dair fikir edineceklerdir.

Herhangi bir terapi eğitimi bulunmayan meslektaşlarım da dinamik yönelimli cinsel terapinin işleyişi üzerinden terapiye dair bilgilerini artırmış olacaklardır.

Bu eğitime, yeterli eğitim aldığı takdirde cinsel terapi ya da cinsel danışmanlık yapmasında bir sakınca olmayan ruh sağlığı profesyonelleri alınacaktır.

Program içeriği şu şekildedir:

  1. Hafta: Cinsel yakınlık, aşk ve sevginin dinamikleri
  2. Hafta: Temel düzeyde cinsel anatomi ve fizyoloji
  3. Hafta:  Dinamik cinsel anamnez ve tanı algoritması
  4. Hafta: Dinamik yönelimli cinsel terapi yaklaşımı
  5. Hafta: Dinamik yönelimli cinsel terapinin, vajinismus, kadında orgazm bozukluğu ve kadında istek ve uyarılma bozukluğunda uygulanışı
  6. Hafta: Dinamik yönelimli cinsel terapinin erken boşalma, erektil işlev bozukluğu, erkekte cinsel isteksizlik ve geç boşalmada uygulanışı  

Başvuru için dinamikpsikoterapiegitim@gmail.com adresine seminer katılım talebinizi özgeçmişinizle birlikte iletmeniz gerekmektedir.

Ücret: 2000 TL + %20 KDV

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın