Hakkımda

Prof. Dr. Doğan Şahin

1983 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Antakya’da mecburi hizmetini (4 yıl), İstanbul’da askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri ihtisasına başladı.  “İşkenceden Sonra Gelişen Post Travmatik Stres Bozukluğu İle Kişilik Özelliklerinin Etkileşimi” isimli uzmanlık tezi ile 1994 yılında psikiyatri uzmanı oldu. 1999-2000 öğretim yılında New York Üniversitesi, Uluslararası Travma Çalışmaları Programında, misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2000 yılında psikiyatri Doçenti, 2008 yılında Psikiyatri Profesörü oldu.

Türkiye Psikiyatri Derneği ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırmalı Derneği’nin kuruluşunda çalıştı. Her iki dernekte de uzun yıllar çeşitli kademelerde görev aldı.

Çalışma alanları, dinamik psikoterapiler, kişilik ve kişilik bozuklukları, cinsellik ve cinsel işlev bozuklukları, toplum ruh sağlığı, politik psikoloji, insan hakları, travma ve işkencedir.

2018 yılında kendi isteği ile emekli oldu, halen kişilik bozukluklarında dinamik psikoterapi eğitimlerini sürdürmekte ve Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora dersleri vermektedir.